Casa Ilha Hotell
Casa Ilha Hotell Ilhabela ligger i distriktet Cambaquara, inom 3 km från Cabras. Hotellet har också en parkering.
Här bor du cirka 10 minuters bilresa från Praia de Barequecaba och cirka 15 minuters bilresa från Veloso-stranden. Detta hotell ligger inom 2 km från Praia do Curral-stranden.
Det finns luftkonditionering samt matplats och uteplats i rummen. Casa Ilha Hotell har kylskåp, ugn och köksredskap i köket, tillsammans med en separat toalett och en dusch i badrummet. Extra bekvämligheter inkluderar badlakan och handdukar som erbjuds i de privata badrummen med en separat toalett och en dusch.
Du kan promenera 15 minuter till restaurangen Restaurante Prainha Do Juliao eller äta på restaurangen Prainha Do Julião Bar & e, som ligger ungefär 15 minuter bort till fots.
- Lokala sevärdheter
- Cachoeira do Ribeirão2242 km
- Pier da Praia Grande De Ilhabela1234 km
- Mirante do Piuva1954 km
- Praia do Juliao559 km
- Praia do Julião583 km
- Cachoeira Pancada D Agua2128 km
- Praia Do Portinho985 km
- Praia de Grande1005 km
- Feiticeiras strand666 km
Bekvämligheter på boendet
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
På rummet
- Uteplats
- Matbord
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🕌
Vilka berömda landmärken ligger i närheten av Casa Ilha Hotell ?
Balnéario dos Trabalhadores - Praia Grande såväl som Praia do Curral-stranden är bland de högst rankade landmärkena inom 10 respektive 15 minuters bilresa från Casa Ilha Hotell. - 🍹
Vilka är de bästa restaurangerna runt Casa Ilha Hotell?
Inom 15 minuters promenad från Casa Ilha Hotell kan gästerna hitta baren Prainha Do Julião Bar & e—9/10 enligt recensioner – som har brasilianska rätter. - 🕑
När är incheckningen på Casa Ilha Hotell?
Gästerna på Casa Ilha Hotell kan checka in vid 14:00. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Casa Ilha Hotell?
Gästerna på Casa Ilha Hotell måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta hotell är 96$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.